Ayak masaj cihazların değerlendirmesi, fiyatlar ve özellikler ile en iyi modeller

Makalenin yazarı: Filiz A.

Ayaklarda birçok enerji noktası vardır. Bunları etkileyerek insan sağlığını ve refahını iyileştiren belirli mekanizmaları harekete geçirmek mümkündür. Ayak masajının bu kadar popüler olmasının nedeni budur spazmları ve yorgunluğu giderir, rahatlatır, kan dolaşımını iyileştirir ve varisli damarların gelişimini önler. Peki profesyonel bir masaj terapistini ziyaret edecek zamanı veya mali durumu yoksa ne yapmalı? Tek bir çıkış yolu var - bir ayak masajı cihazı satın almaktır.

Bugün piyasada çok çeşitli ayak masajı çeşitleri var. Hava kompresyon cihazları özel bir yere sahiptir. Masaj cihazı seçimini kolaylaştırmak için bu listeyi oluşturduk. Tüketicilere göre en iyi cihazları içerir. Özelliklerini ayrıntılı olarak ele alalım.

En iyi anlaşma*

Ürüne bağlantı: Dykemann Warmfoot K-33

Kaynak: Dykemann

*Yayın sırasında yazarın değer yargısı

Eşsiz işlevselliğe sahip ve ayaklara uygulanan manuel baskıyı tamamen simüle eden bir ayak masaj cihazı. 15, 20 ve 30 dakikalık bir zamanlayıcı, silindir ve hava kompresyon masajı fonksiyonları ile donatılmıştır. Yarım saat ara vermeden çalışabilmektedir ve ayrıca üç yoğunluk seviyesine sahiptir. Cihaz kombine bir masaj yapar ve ayağın tamamını kaplayarak tüm önemli noktalar üzerinde çalışır. Üç adet önceden ayarlanmış otomatik program vardır. Masaj kılıfları çıkarılıp elde veya çamaşır makinesinde yıkanabilir. Cihaz, masajın yanı sıra lenf drenaj etkisi de sağlar. Kontrol, cihazın çalışma parametrelerinin görüntülendiği ekrana sahip bir dokunmatik panel kullanılarak gerçekleştirilir.

Avantajları:
 • Masaj süresi – 30 dakikaya kadar
 • Maksimum ayak ölçüsü – 45
 • Ek seçenekler – kızılötesi ısıtma, 3 otomatik mod
 • Ağırlık – 3,5 kg
Dykemann Warmfoot K-33
Kaynak: Dykemann
*Yayın sırasında yazarın değer yargısı

30 dakikaya kadar ara vermeden çalışabilen ekonomik modeli. Isıtma sistemi ve otomatik kapanma mevcuttur. Buton kontrollü, ekranı bulunmaktadır. Ayrıca önceden ayarlanmış 3 otomatik program vardır. Masaj cihazının etkileyici bir ağırlığı vardır, bu nedenle onu bir yerden bir yere taşımak oldukça zordur

Avantajları:
 • Masajın süresi 30 dakikaya kadardır.
 • Ek seçenekler – ısıtma, 3 otomatik mod
 • Ağırlık – 9,5 kg

46 numaraya kadar ayakların silindir hava kompresyon masajı için kızılötesi ısıtmalı masaj cihazı. Kullanımı kolay, iki otomatik masaj moduyla donatılmıştır. Yoğunluk iki seviyede ayarlanabilir. Basmalı düğme kontrolleri, ekran yok.

Avantajları:
 • Masajın süresi 15 dakikaya kadardır.
 • Ek seçenekler – ısıtma, 2 otomatik mod
 • Ağırlık – 4,1 kg

Seçim kriterleri

Elbette değerlendirmemiz hangi ayak masaj cihazının daha iyi olduğu sorusuna tam olarak cevap vermeyecektir. Ancak yine de seçiminizde hata yapmamanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Genel olarak bir cihaz seçerken çeşitli faktörlere dikkat etmeniz gerekir. Bu:

 • Seçenekler. Özelliklerin seçimi, cihazı satın alma amacınıza ve harcamak istediğiniz bütçeye bağlıdır. Hemen uyaralım; ne kadar çok seçenek olursa o kadar iyi. Maruz kalma yoğunluğunun ayarlanması, otomatik programlar, ısıtma, hava kompresyonu - tüm bunlar masajın etkinliğini ve zevkini artırır.
 • Etki alanı. Hem ayakları hem de ayak bileği bölgesini kaplayan cihazları seçmek daha iyidir.
 • Fiyat. Fiyat her zaman kalitenin göstergesi değildir. Bazen bir marka için fazla ödeme yapmanız gerekir. Bu nedenle incelemelere bakmak, yorumları okumak ve en iyi kalite-fiyat oranına sahip cihazları seçmek daha iyidir.
 • Ağırlık. Masaj cihazının sabit olmaması gerektiğinden hafif olması daha iyidir. İdeal seçenek 5 kg'a kadardır.

Alışverişin tadını çıkarın!

Diğer makaleler